حمل خودرو با یدک کش


استفاده از یدک کش برای حمل خودرو

چرا باید برای حمل خودرو از یدک کش استفاده کرد؟ آیا انتخاب نوع یدک کش اهمیت دارد؟ یدک کش حمل و نقل اتومبیل، به شما این امکان را می دهد تا به راحتی وسیله نقلیه خود را که به دلیل خرابی و یا موارد دیگر قادر به حرکت نیست را به مقصد مورد نظر برسانید. به طور حتم افراد زیادی را در کنار جاده ها دیده اید که اتومبیل شان حرکت نمی کند و تعمیرگاهی نزدیک به آن ها وجود ندارد، در این شرایط بهترین راه حال حمل با جرثقیل خودرو معیوب و رساندن آن به نزدیک ترین تعمیرگاه است.

بهترین نوع یدک کش برای اتومبیل

به طور معمول یدک کش های مختلفی را در کنار جاده ها دیده اید، اما آیا نوع آن ها اهمیت دارد؟ و یا اینکه بهترین یدک کش برای اتومبیل شما کدام است؟ ممکن است یک وانت و یا جرثقیل را برای بکسل اتومبیل خود انتخاب کنید. توصیه ما به شما عزیزان این است که هر کدام از این یدک کش ها باید در شرایط خاص خود انتخاب شوند تا بتوانند امکانات ویژه را متناسب با شرایط شما ارائه دهند.
جرثقیل های بارکش بیشتر برای خودرو های به نسبت بزرگتر انتخاب می شوند، پس اگر اتومبیل شما اندازه ای بزرگ دارد، انتخاب یدک کش وانت و یا نیسان اصلا گزینه خوبی نیست.

چرا باید برای حمل خودرو از یدک کش مناسب استفاده کرد؟

پاسخ به این سوال دور از ذهن نیست شما تصور کنید یک کامیون را با وانت و یا نیسان حرکت دهید، این کار نه تنها امکان پذیر نیست بلکه بسیار خطرناک هم می باشد.توجه به حفظ تعادل خودرو با یدک کش از آسیب به اتومبیل، صدمه به بدنه، شاسی و… جلوگیری می کند.

تجهیزات مورد نیاز برای یدک کش کردن

این موارد شامل:
زنجیر
کابل
جک هیدرولیکی
جعبه ابزار
داشتن انواع چکش
کپسول آتش نشانی
تجهیزات کامل یدکی
جعبه کمک های اولیه
چراغ هشدار دهنده
شبرنگ
و انواع بالابر ها می باشد.

یک یدک کش حرفه ای باید چه نکاتی را رعایت کند؟

رساندن خودرو به مقصد بدون وارد شدن خسارت بسیار حائز اهمیت است. یک یدک کش حرفه ای تنها می تواند با در نظر گرفتن نکات ایمنی این اطمینان را به راننده بدهد.

رعایت اصول اصلی حمل خودرو

یکی از این موارد بررسی تمام اجزا یدک کش است، تنظیم باد لاستیک های یدک کش، بسیار اهمیت دارد. در صورتی که باد لاستیک ها به درستی تنظیم شده باشند، کنترل ماشین آسوده تر است.

توجه به سرعت

راننده خودرو یدک کش باید با سرعت استاندارد حرکت کند، تا بتواند در مواقع لزوم ترمز کند، داشتن سرعت بالا، از ترمز به موقع جلوگیری می کند و همین امر می تواند سبب خسرات و تصادفات جدی گردد.

توجه به دید ماشین

راننده خودرو یدک کش باید به تمام زوایای اتومبیل معیوب، دید داشته باشد، تا بتواند در پیچ ها اتومبیل را به درستی کنترل کند.
دیجی امداد در هر لحظه و هر جا همراه شماست، تنها کافی هر زمان که اتومبیل شما نیاز به حمل با جرثقیل داشت، با ما تماس بگیرید.